Teknoloji

Video Oyunu Tarihindeki En Korkunç Jumpscare Sahneleri

Sadece korku oyunlarındaSadece o da değil, filmlerde ve dizilerde oldukça fazla kullanılan ve diğer korkutma unsurlarına göre daha ucuz olmasına rağmen etkili bir sistem. atlama bakımı;bazı oyuncuların koltuktan fırlamasına, bazılarının ise ekrana yumruk atmasına neden olur.

Çoğu video oyununda, artan seslerin ardından ani sessizlik genellikle jumpscare’in geleceğinin bir işaretidir, ancak bu her oyunda böyle değildir. Jumpscare’in başarılı olabilmesi için oyuncunun böyle bir şeyle karşılaştığını iddia etmemesi gerekir. Uzun sessiz oyun dizilerinden sonra kullanılır ve çoğunlukla yüksek ses efekti Ekranı kaplayan yaratıklarla gerçekleşen jumpscare’ler her oyunda farklı şekilde tasarlanıyor. Bu makalede Video oyun tarihindeki en kötü atlamalardan 10’u Olay yerine bir göz atıyoruz. Yazıdaki sahnelerin tamamen rastgele olduğunu da belirtelim.

Dead Space: Asansörde Necromorph

Orijinal olarak Visceral Games tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan ünlü serinin ilk oyunu. ölü boşluk, geçtiğimiz haftalarda Motive Studio tarafından geliştirilen bir yeniden yapım Ölü Uzay Yeniden Yapımı yeniden gündem oldu. USG Ishimura’nın gizemini mühendis Isaac Clarke ile birlikte çözmeye çalıştığımız oyunda ünlü bir isim var. atlayışBir sahnesi var.

Oyun boyunca USG Ishimura maden gemisinin içinde dolaşıyoruz. Gemi katlarının ortasında seyahat edebilmek için asansörleri çok kullanıyoruz. Isaac Clarke’ı yöneten oyuncular için oldukça sıradan bir rutin haline gelen şey. asansöre bin Sekanslarından birinde işler rutin olmaktan çıkıyor. Uzaylı DNA’sı ve insan karışımı nekromorf Yaratıklardan biri Clarke’ı selamlıyor ve gitmesine izin vermiyor. Asansör kapılarını iter ve içeri girmeye çalışır. Bu beklenmedik sahne, oyunun en ünlü atlama sahnelerinden biridir.

Resident Evil: Zombi köpek sahnesi

Japonya merkezli video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Capcom’un en ikonik serilerinden biri. Resident Evil Çeşitli jumpscare dizilerine . Doğası gereği özellikle ilk oyunlar zaman zaman yavaşlayan, bulmaca çözdüğümüz, doğru yolu bulmaya çalıştığımız oyunlardı. Bazı zombiler yavaş yavaş önümüze çıkıyordu ve bu pek sorun değildi. Bazı dizilerde beklenmedik bir şekilde zombilerin saldırısına uğrayabilirsiniz. Oyunun yavaşladığı anlarda beklenmedik anlarda gelen bu sahneler koltuktan fırlayacakseviye olabilir.

Bu sahnelerin en meşhuru zombi köpek sahnesi olarak bilinir. 1996 yapımı Resident Evil 1’in bir bölümünde bir kapı yardımıyla dar bir koridora giriyoruz. Kamera açısının oldukça dar olduğu ve karakterin açıya göre yön değiştirdiği bölümde bir anda cam kırılıyor ve içeri zombi bir köpek atlıyor. Yukarıdaki videoda bir yayıncının aynasını görebilirsiniz. Yayıncı, oyunu önceden bildiği için köpeğin orada görüneceğini bilse de zamanlamayı tutturamaz ve yine korkar. 🙂

Outlast: Asılan Adam

Red Barrels tarafından geliştirilen ve yayınlanan ünlü korku oyunu serisi daha uzun süre dayanmak ‘ın yeni oyunu Trials’da sayarsak toplamda 3 oyun bulunuyor. En popüler olan ilk oyun, video oyun segmentinde kaygı kategorisinin ikonik oyunlarından biri haline geldi. Birinci şahıs bakış açısıyla oynadığımız Outlast, kapatma unsurları içeren oldukça gizemli bir hikaye ile oyuncuya sunuyor. hoş geldin muamelesi oldukça acımasız. 🙁

Oyunun ilk bölümlerinde akıl hastanesine girdiğimizde oldukça gergin bir ortam bizi karşılıyor. Havalandırma boşluklarını kullanarak çeşitli koridorlara ve odalara giriyoruz. Oyunun ilk jumpscare sahnesi olarak bilinen ve oldukça meşhur olan bu sahnede havalandırmadan indikten sonra kütüphaneye girerken yüksek bir ses efekti eşlik ediyor. asılmış bir adam sallamak yüzümüze gerçek geliyor. Oldukça acımasız bir karşılama hediyesi.

Bioshock Infinite – Uzun Süre Sessizlik

Irrational Games tarafından geliştirilmiş ve 2K Games tarafından yayınlanmıştır. bioshock Sonsuz, Serinin son oyunu olarak biliniyor. Bilim kurgu ve fantastik unsurları da bünyesinde barındıran oyun, FPS türünde bir yapım. Oyunda eski bir Pinkerton casusu olan Booker ile birlikte gök şehri Columbia’da tutsak bir kız olan Elizabeth’i kurtarmaya çalışıyoruz ve olaylar gelişiyor.

Oyun çeşitli yeteneklere, RPG öğelerine ve güçlü bir hikayeye sahiptir. Sessizliğin Çocuğu Adı verilen farklı düşman türleri vardır. Başlarına duyularını güçlendiren ve kulaklarının daha iyi duyabilmesi için yanlarında geniş bölmeleri olan bir miğfer takarlar. Hikayeye göre bunlar beyinleri yıkanmış ve gardiyanlık yapmaya zorlanmış genç adamlar. Booker olarak onlarla savaşmak akıllıca değil çünkü sadece gözden uzak durmak yeterli. Eğer görünürde kalırsan yüksek alarm sesi Çevredeki düşmanları dışarı çıkarır ve size doğru çekerler. Elizabeth’i kurtarma görevine sırtımızı döndüğümüzde, içlerinden biri aniden ortaya çıkıyor ve içimizi burkuyor. ünlü yayıncı küçük panda‘ nin sahnedeki yansımasını yukarıdan izleyebilirsiniz.

Uzaylı: İzolasyon: Ksenomorf

The Creative Assembly tarafından geliştirilen ve SEGA tarafından yayınlanan birinci şahıs korku oyunu Uzaylı: İzolasyon İlk çıkışını yaklaşık 9 yıl önce 2014’te yaptı. Günümüzde hala bilinen korku oyunlarının ortasında geçen yapımda, içinde yer alan Amanda isimli karakterimiz ile annemizin orada olduğuna inandığımız uzay istasyonu Sivastopol İstasyonu’nda hayatta kalmaya çalışıyoruz. bir araştırma görevi için keşif ekibi.

Oyunda birçok kez karşılaştığımız ve bizi kolay kolay bırakmayan. ksenomorfHava menfezlerinde, istasyonun bariz köşelerinde ve kapı girişlerinde bulunabilen uzun boylu, korkutucu ve saldırgan Bu yaratık adında bir yaratık var. acımasız sürprizler yapabilir. Yukarıdaki görseldeki sahnede bir kapıyı açarken iri boyuyla bir anda karşımızda beliriyor. Unutmayın, eğer Xenomorph oyununu oynayacaksanız, her zaman her yerde karşılaşabilirsiniz. Bu sahne sadece bir örnek.

PT: Arkana bak!

Ünlü video oyunu geliştiricisi ve tasarımcısı Hideo Kojimaile ”7780 Stüdyoları”Konami adı altında geliştirilen ve Konami tarafından yayınlanan PT, aslında o dönemlerin merakla bekleneni. Sessiz tepelerOyun için oynanabilir bir demoydu. PlayStation 4Ücretsiz olarak yayınlanan ve ücretsiz yayınlanan demo, Kojima’nın Silent Hills projesini iptal etmesinin ardından kaldırıldı.

Oldukça korkutucu bir demo olan PT, 2014 yılında piyasaya çıktığında video oyun dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Oyunda karakterimiz ile birlikte bir evin koridorlarında dolaşıyoruz. Her zaman Koridor ve dolaştığımız ev kendini yeniliyor ve yeni olaylar görünür. Oyunun sonuna kadar çeşitli döngüler olmaya devam ediyor ve yeni gizemler ortaya çıkıyor. Koridorlardan birinde radyo dinliyoruz ve bu arada radyo dinliyoruz. “Arkana bak!”Ve “Arkana bak dedim!” Sözleri duyuyoruz. Geri döndüğümüzde ne oluyor ve koca bir jumpscare yiyoruz. Yukarıdaki görsele göz atabilirsiniz.

Batman Arkham Knight – Man-Batchock (İnsansı Yarasa)

Rocksteady tarafından geliştirilen ve Warner Bros. tarafından yayınlanan Batman Arkham serisinin son oyunu. Batman Arkham Şövalyesi Temelde bir korku oyunu değil. Üçüncü şahıs bakış açısıyla oynadığımız bir oyun. Aksiyon macera Bir oyun olan yapımda ima edilen itemler, çeşitli yetenekler, raidler, melee stilleri ve batmobile yardımıyla çabalıyoruz. Batman ile binalardan binalara uçabiliyor ve çeşitli yerlere kanca atabiliyoruz.

Genel olarak oyunda bir yerden bir yere gitmenin en hızlı yolu binaları kancalayıp oradan atlamak ve bir pelerinle havada süzülmektir. Çünkü oyunda daha fazla aksiyon sekansı var. çok fazla jumpscare beklemiyoruz ancak Gotham şehrinin gizemli ve karanlık atmosferinde de yaratıklar bulunabilir. Bu sahnede havada süzülürken bir binaya bağlanıyoruz ve normalde hiç beklemediğimiz bir anda bu koca adam ve yarasa kombinasyonuyla karşılaşıyoruz. insansı yarasa çıkıyor Böyle bir anda böyle bir oyunda bekleyeceğimiz en son şey olduğu için çok ürkütücü bir sekans olduğunu söyleyebiliriz.

Cry of Fear: Fotoğraf çekme ve bir X

İsveçli bağımsız video oyunu geliştiricisi Team Psykskallar tarafından geliştirildi ve yayınlandı Korkudan ağlamak22 Şubat 2012 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Dönemin ünlü YouTube oyun içerik üreticileri tarafından geniş kitlelerce izlenmekte ve tanınmaktadır. unutulmayanların ortasında bulunur. Cry of Fear özünde Yarı ömür Oyun için bir oyun moduydu, ancak daha sonra başka bir oyun olarak yayınlandı. Mekaniği Half-Life’a dayanmaktadır.

Oyun bol miktarda jumpscare içerir ve oldukça harika bir oyundur. Oyunun en tanınmış jumpscare sahnelerinden biri oyunun başında beliriyor. Elinde kamera ile X işaretleri İlerlemeye çalışıyoruz. Kapıları açıp ilerlemeye devam ediyoruz. Aslında bir oyuncu olarak burada neler olup bittiğini tam olarak anlamıyoruz; Sadece X işaretlerimiz, açılan kapılarımız ve kameramız var. Bu durumda, karanlığın içinden Çığlık atan asık surat çıkar ve olur. Oyun incelemeleriyle ünlü içerik yaratıcısı Dost Kayaoğlu9 yıl öncesinin yansımasını yukarıdan izleyebilirsiniz.

Resident Evil 7: Marguerite Baker

Capcom’un ünlü korku oyunu serisi Resident Evil’in ilk oyunu olan Resident Evil 1’den Zombie Dog sahnesini yukarıda anlattık. Serideki başka bir oyun Resident Evil 7 Ayrıca . Resident Evil 7, Ethan ve Mia karakterleri oyunda başımıza bela olan karakterler. Fırıncı ailesi Gizemli hikayesiyle büyük beğeni topladı ve birden fazla oyuncuyu korkutmayı başardı. Bu yüzden Resident Evil serisinden bir oyun daha koymak istedik.

Resident Evil 7’de Zoe ve Lucas Baker karakterlerinin annesi ve Jack Baker’ın karısı Marguerite Baker,bizi oyunda kolay kolay bırakmıyor ve bol bol atlama sahnesi mevcut. Bunların en ünlüsü, en üstte bir reaksiyon oluşturma görseli olanıdır. merdiven sahne. Ethan Winters’la merdivenleri çıkarken birden cam kırılıyor ve Marguerite ayağımızı tutuyor. Birçok oyuncunun tepkilerine yukarıdaki görselden göz atabilirsiniz. Yayıncıları oldukça korkuttu.

Amnesia Karanlık İniş: Demir Kızlık

Frictional Games tarafından geliştirildi ve yayınlandı amneziserinin ilk oyunu Karanlık iniş2010 yılında piyasaya çıkmıştır. Döneminin en bilinen korku oyunu olan The Dark Descent özellikle ünlüdür. youtuber PewDiePie büyük popülerlik kazanmıştı. Birinci şahıs bakış açısıyla oynadığımız oyunun kendine has bir özgünlüğü var. ruh sağlığı mekaniği da ilgi gördü. Jumpscare sahneleri var ama oyunda çok fazla gerilim unsuru da var ve jumpscare sahneleri sadece yaratıklardan ibaret değildi.

Karakterimiz ile oyunun bir bölümünde demir kızlık Kendi adını taşıyan bir yapıya hatasız gidiyoruz. Aslında Demir Kızlık Orta Çağ’dan kalma mitolojik bir işkence aleti. Varlığı mitlere dayanmaktadır, dolayısıyla gerçekliği bilinmemektedir. Oyunda da bu ürkütücü cihaza doğru ilerliyoruz ve bunu hiç beklemiyorduk. aynı anda kapılaraynı anda yüksek ses efekti ile açılır. Bu kez yaratıklar değil, aniden açılan bir azap aletinin kapısı bizi korkutmayı başarır.

video oyunu tarihinde en iyi 10 jumpscare Sahneyi derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Listede normalde bahsetmediğimiz birçok sahne olabilir. Bu serinin yenisi isteğinize göre yazılabilir. Listede olmayan diğer oyunları ve jumpscare sahnelerini bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

haber-dargecit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler