Ekonomi

Başkan Yardımcısı Yılmaz’dan asgari ücret ve memur maaşı açıklaması

Asgari Fiyat Tespit Kurulu yarın ikinci toplantısını yapacak. Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Haber Global’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yılmaz minimum fiyatınızne kadar sorusuna “Umarız bu 3 sektör ortak bir noktada buluşur, çalışanlarımız enflasyon karşısında ezilmez. Çok fazla dengeyi göze almak gerekiyor. Bir yandan işverenlerin bakış açısına bakmamız gerekiyor. İşletmelerimiz de ayakta kalacak ki daha fazla kişiye iş imkanı sağlasın. Şimdiden nasıl bir sonuç çıkar diyemiyoruz. Bekleyip göreceğiz.”cevabı verdi.

parlamentoyu işaret etti

“Memurlar ve emekliler de zam bekliyor. Meclis’te bu süreç devam edecek. Takvim nasıl?”Yılmaz, soruyu şöyle yanıtladı:

“Meclisimiz tatilden sonra çalışma kararı aldı. İlk 6 ayın enflasyonunu Temmuz’da göreceğiz. Bütün bunlar çerçevesinde bir değerlendirme yapılacak. Hem taban fiyat hem de asgari ücret 22 bin lira, Seçim beyannamemizde vermiş olduğumuz taahhütleri, dediysek bunu yapmaya çalışan bir partiyiz, bu sebeple Temmuz ayı içerisinde bu taahhütlerimizi aksatmadan gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. ve SGK, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ilgili taraflarla birlikte çalışmaktadır. Son sözü Meclisimiz söyleyecektir. Saygı göstermek zorundayız.”

ibradiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu